Adjustable Handle: Hard and Soft Touch, Fiberglass Handle, 5/16"-18 Thread Size, Black Gray
Item: 53JA33,
MFR: K0125.3A301,
Brand: KIPP
| Mounting Type | Internal Threads |
| Handle Type | Hard and Soft Touch |
| System of Measurement | Inch |
| Thread Size | 5/16"-18 |
| Handle Material | Fiberglass |
| Components Material | Steel |
| Color | Black Gray |
| Screw Length | 35/64 in |
| Overall Height | 2-1/32 in |
| Overall Length | 3-5/32 in |
