Adjustable Handle: Straight, Zinc Handle, M8 Thread Size, 20.00mm Stud Lg/Tap Dp, Orange
Item: 53FC15,
MFR: K0738.3082X20,
Brand: KIPP
| Mounting Type | External Threads |
| Handle Type | Straight |
| System of Measurement | Metric |
| Thread Size | M8 |
| Handle Material | Zinc |
| Finish - Machining | Powder Coated |
| Components Material | Stainless Steel |
| Color | Orange |
| Screw Length | 20.00mm |
| Overall Height | 1-1/2 in |
| Overall Length | 3.1500 in |
