Compression Spring: Heavy Duty, 302 Stainless Steel, 1 1/4 in Overall Lg, Silver, 10 PK
Item: 54KN19,
MFR: C01800161250S,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | 302 Stainless Steel |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.18 in |
| Wire Dia. | 0.016 in |
| Compressed Length | 0.245 in |
| Spring Rate | 1 lb/in |
| Color | Silver |
