Compression Spring: Heavy Duty, 302 Stainless Steel, 1/2 in Overall Lg, Silver, Plain, 10 PK
Item: 54KL85,
MFR: C01480210500S,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | 302 Stainless Steel |
| Overall Length | 1/2 in |
| Outside Dia. | 0.148 in |
| Wire Dia. | 0.021 in |
| Compressed Length | 0.24 in |
| Spring Rate | 13 lb/in |
| Color | Silver |
