Compression Spring: Heavy Duty, 302 Stainless Steel, 57/64 in Overall Lg, Silver, 10 PK
Item: 54KZ75,
MFR: C03000380880S,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | 302 Stainless Steel |
| Overall Length | 57/64 in |
| Outside Dia. | 0.3 in |
| Wire Dia. | 0.038 in |
| Compressed Length | 0.379 in |
| Spring Rate | 19 lb/in |
| Color | Silver |
