Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 1 1/2 in Overall Lg, 0.3 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54ML99,
MFR: C03000421500M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-1/2 in |
| Outside Dia. | 0.3 in |
| Wire Dia. | 0.042 in |
| Compressed Length | 0.684 in |
| Spring Rate | 20 lb/in |
| Color | Dark Gray |
