Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 1 1/4 in Overall Lg, 0.12 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54KK51,
MFR: C01200161250M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.12 in |
| Wire Dia. | 0.016 in |
| Compressed Length | 0.463 in |
| Spring Rate | 3 lb/in |
| Color | Dark Gray |
