Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 1 1/4 in Overall Lg, 0.36 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54MT05,
MFR: C03600421250M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.36 in |
| Wire Dia. | 0.042 in |
| Compressed Length | 0.463 in |
| Spring Rate | 17 lb/in |
| Color | Dark Gray |
