Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 25/64 in Overall Lg, 0.24 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54KV74,
MFR: C02400290380M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 25/64 in |
| Outside Dia. | 0.24 in |
| Wire Dia. | 0.029 in |
| Compressed Length | 0.185 in |
| Spring Rate | 32 lb/in |
| Color | Dark Gray |
