Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 29/64 in Overall Lg, 0.18 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54KP25,
MFR: C01800240440M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 29/64 in |
| Outside Dia. | 0.18 in |
| Wire Dia. | 0.024 in |
| Compressed Length | 0.21 in |
| Spring Rate | 22 lb/in |
| Color | Dark Gray |
