Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 3 1/2 in Overall Lg, 0.36 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54MT99,
MFR: C03600473500M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 3-1/2 in |
| Outside Dia. | 0.36 in |
| Wire Dia. | 0.047 in |
| Compressed Length | 1.284 in |
| Spring Rate | 9 lb/in |
| Color | Dark Gray |
