Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 3/4 in Overall Lg, 0.3 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54KZ32,
MFR: C03000350750M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 3/4 in |
| Outside Dia. | 0.3 in |
| Wire Dia. | 0.035 in |
| Compressed Length | 0.298 in |
| Spring Rate | 21 lb/in |
| Color | Dark Gray |
