Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 3 in Overall Lg, 1.225 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54NR33,
MFR: C12251253000M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 3 in |
| Outside Dia. | 1.225 in |
| Wire Dia. | 0.125 in |
| Compressed Length | 1.212 in |
| Spring Rate | 37 lb/in |
| Color | Dark Gray |
