Compression Spring: Heavy Duty, Music Wire, 57/64 in Overall Lg, 0.21 in Outside Dia., 15 PK
Item: 54KT11,
MFR: C02100180880M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 57/64 in |
| Outside Dia. | 0.21 in |
| Wire Dia. | 0.018 in |
| Compressed Length | 0.192 in |
| Spring Rate | 3 lb/in |
| Color | Dark Gray |
