Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 1 1/4 in Overall Lg, 0.085 in Wire Dia., 10 PK
Item: 54NF33,
MFR: C06000851250S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.6 in |
| Wire Dia. | 0.085 in |
| Compressed Length | 0.682 in |
| Spring Rate | 91 lb/in |
| Color | Silver |
