Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 1/2 in Overall Lg, 0.48 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54NA99,
MFR: C04800670500S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 1/2 in |
| Outside Dia. | 0.48 in |
| Wire Dia. | 0.067 in |
| Compressed Length | 0.336 in |
| Spring Rate | 151 lb/in |
| Color | Silver |
