Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 13/16 in Overall Lg, 0.049 in Wire Dia., 10 PK
Item: 54MN06,
MFR: C03000490810S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 13/16 in |
| Outside Dia. | 0.3 in |
| Wire Dia. | 0.049 in |
| Compressed Length | 0.489 in |
| Spring Rate | 63 lb/in |
| Color | Silver |
