Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 15/16 in Overall Lg, 0.042 in Wire Dia., 10 PK
Item: 54MR99,
MFR: C03600420940S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 15/16 in |
| Outside Dia. | 0.36 in |
| Wire Dia. | 0.042 in |
| Compressed Length | 0.368 in |
| Spring Rate | 19 lb/in |
| Color | Silver |
