Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 2 3/4 in Overall Lg, 0.051 in Wire Dia., 10 PK
Item: 54NA17,
MFR: C04800512750S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 2-3/4 in |
| Outside Dia. | 0.48 in |
| Wire Dia. | 0.051 in |
| Compressed Length | 0.834 in |
| Spring Rate | 8 lb/in |
| Color | Silver |
