Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 2 in Overall Lg, 1.225 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54NP33,
MFR: C12250852000S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 2 in |
| Outside Dia. | 1.225 in |
| Wire Dia. | 0.085 in |
| Compressed Length | 0.518 in |
| Spring Rate | 12 lb/in |
| Color | Silver |
