Compression Spring: Heavy Duty, Stainless Steel, 3 in Overall Lg, 1.937 in Outside Dia., 10 PK
Item: 54NU96,
MFR: C19371483000S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Heavy Duty |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 3 in |
| Outside Dia. | 1.937 in |
| Wire Dia. | 0.148 in |
| Compressed Length | 0.919 in |
| Spring Rate | 27 lb/in |
| Color | Silver |
