Compression Spring: Medium Duty, Std Steel, 1 1/4 in Overall Lg, 0.04 in Wire Dia., 12 PK
Item: 18AY08, MFR: 020080000, Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Type | Medium Duty |
| Material | Standard Steel |
| Overall Length | 1-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.2813 in |
| Wire Dia. | 0.04 in |
| Compressed Length | 0.64 in |
| Spring Rate | 17.5 lb/in |
| Color | Silver |
