Compression Spring Music Wire: Music Wire, 1 in Overall Lg, 0.3 in Outside Dia., Oil, 15 PK
Item: 801P65,
MFR: C03000321000M,
Brand: RAYMOND
| Product Type | Compression Spring |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1 in |
| Outside Dia. | 0.3 in |
| Wire Dia. | 0.032 in |
| Compressed Length | 0.47 in |
| Spring Rate | 10.6 lb/in |
| Color | Silver |
