Compression spring Music Wire: Precision, Music Wire, 1 1/2 in Overall Lg, Oil, Round, 3 PK
Item: 780Z93,
MFR: C10101121500M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-1/2 in |
| Outside Dia. | 1.01 in |
| Wire Dia. | 0.112 in |
| Large Outside Dia. | 1.01 in |
| Compressed Length | 0.88 in |
| Spring Rate | 64 lb/in |
