Compression spring Music Wire: Precision, Music Wire, 1 1/2 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780YN5,
MFR: C08750921500M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-1/2 in |
| Outside Dia. | 0.875 in |
| Wire Dia. | 0.092 in |
| Large Outside Dia. | 0.875 in |
| Compressed Length | 0.755 in |
| Spring Rate | 44.85 lb/in |
