Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 1/2 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780U99,
MFR: C00940120500M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1/2 in |
| Outside Dia. | 0.094 in |
| Wire Dia. | 0.012 in |
| Large Outside Dia. | 0.094 in |
| Compressed Length | 0.29 in |
| Spring Rate | 4.89 lb/in |
