Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 1 3/4 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780UH4,
MFR: C01250141750M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1-3/4 in |
| Outside Dia. | 0.125 in |
| Wire Dia. | 0.014 in |
| Large Outside Dia. | 0.125 in |
| Compressed Length | 0.74 in |
| Spring Rate | 1.2 lb/in |
