Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 1 in Overall Lg, 0.026 in Wire Dia., 5 PK
Item: 780WT5,
MFR: C03750261000M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 1 in |
| Outside Dia. | 0.375 in |
| Wire Dia. | 0.026 in |
| Large Outside Dia. | 0.375 in |
| Compressed Length | 0.31 in |
| Spring Rate | 2.95 lb/in |
