Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 15/16 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780W44,
MFR: C02400160938M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 15/16 in |
| Outside Dia. | 0.24 in |
| Wire Dia. | 0.016 in |
| Large Outside Dia. | 0.24 in |
| Compressed Length | 0.302 in |
| Spring Rate | 1.49 lb/in |
