Compression spring Music Wire: Precision, Music Wire, 2 1/4 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780Y61,
MFR: C06251202250M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 2-1/4 in |
| Outside Dia. | 0.625 in |
| Wire Dia. | 0.12 in |
| Large Outside Dia. | 0.625 in |
| Compressed Length | 1.755 in |
| Spring Rate | 206.44 lb/in |
