Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 2 in Overall Lg, 0.032 in Wire Dia., 5 PK
Item: 780X17,
MFR: C04370322000M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 2 in |
| Outside Dia. | 0.437 in |
| Wire Dia. | 0.032 in |
| Large Outside Dia. | 0.437 in |
| Compressed Length | 0.61 in |
| Spring Rate | 2.41 lb/in |
