Compression spring Music Wire: Precision, Music Wire, 4 in Overall Lg, 0.12 in Wire Dia., 3 PK
Item: 780ZA8,
MFR: C10161204000M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 4 in |
| Outside Dia. | 1.016 in |
| Wire Dia. | 0.12 in |
| Large Outside Dia. | 1.016 in |
| Compressed Length | 2.063 in |
| Spring Rate | 34.25 lb/in |
