Compression spring Music Wire: Precision, Music Wire, 4 in Overall Lg, 0.135 in Wire Dia., 3 PK
Item: 780ZU0,
MFR: C12181354000M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 4 in |
| Outside Dia. | 1.218 in |
| Wire Dia. | 0.135 in |
| Large Outside Dia. | 1.218 in |
| Compressed Length | 2.087 in |
| Spring Rate | 40.51 lb/in |
