Compression Spring Music Wire: Precision, Music Wire, 7/8 in Overall Lg, Oil, Round, 5 PK
Item: 780VR8,
MFR: C02180100875M,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 7/8 in |
| Outside Dia. | 0.218 in |
| Wire Dia. | 0.01 in |
| Large Outside Dia. | 0.218 in |
| Compressed Length | 0.201 in |
| Spring Rate | 0.309 lb/in |
