Compression Spring, Stainless Steel: Precision, 302 Stainless Steel, 3/4 in Overall Lg, 5 PK
Item: 781CR1,
MFR: C02190250750S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring, Stainless Steel |
| Type | Precision |
| Material | 302 Stainless Steel |
| Overall Length | 3/4 in |
| Outside Dia. | 0.219 in |
| Wire Dia. | 0.025 in |
| Large Outside Dia. | 0.219 in |
| Compressed Length | 0.387 in |
| Spring Rate | 7.497 lb/in |
