Compression Spring, Stainless Steel: Precision, 302 Stainless Steel, 4 in Overall Lg, 3 PK
Item: 781G01,
MFR: C10951254000S,
Brand: SPEC
| Product Type | Compression Spring, Stainless Steel |
| Type | Precision |
| Material | 302 Stainless Steel |
| Overall Length | 4 in |
| Outside Dia. | 1.095 in |
| Wire Dia. | 0.125 in |
| Large Outside Dia. | 1.095 in |
| Compressed Length | 2.314 in |
| Spring Rate | 29.988 lb/in |
