Digital Multimeter: TRMS, Alligator Clips/Current Clamp/Test Leads/Thermocouple Bead Probe
Item: 4JNV9,
MFR: FLUKE 87V/IMSK,
Brand: FLUKE
| Instrument Safety Rating | CAT IV 600V, CAT III 1000V |
| AC Response Calculation | TRMS |
| Multimeter Features | Data Logging |
| Additional Components | Current Clamp Probe, Temperature Probe |
| Calibration Certificate | Not Included |
| Maximum AC Voltage Measurement | 1,000 V |
| Maximum DC Voltage Measurement | 1,000 V |
| Maximum AC Current Measurement | 10 A |
| Maximum DC Current Measurement | 10 A |
| Instrument Counts | 6,000 |
| Parameters Measured | AC Current, DC Voltage, Temperature (K), DC Current, AC Voltage, Frequency, Capacitance, Resistance |
| Style | Full Size |
| Manufacturer Part Number | FLUKE 87V/IMSK |
