Disc Spring: Belleville, 0.164 For Rod Size, High Carbon Steel, 12 PK
Item: 1NCU9, MFR: 1NCU9, Brand: GRAINGER APPROVED
| Type | Belleville |
| For Rod Size | 0.164 |
| Material | High Carbon Steel |
| For Hole Size | 0.344 |
| Thickness | 0.013 in |
| Overall Height | 0.024 in |
| Min. Inside Dia. | 0.164 in |
| Max. Outside Dia. | 0.343 in |
| Load @ Deflection (Lbs.) | 21.3 to 28.8 |
