Disc Spring: Belleville, 0.375 For Rod Size, 302 Stainless Steel, 692 to 936, 6 PK
Item: 1NEH3, MFR: 1NEH3, Brand: GRAINGER APPROVED
| Type | Belleville |
| For Rod Size | 0.375 |
| Material | 302 Stainless Steel |
| For Hole Size | 1.25 |
| Thickness | 0.072 in |
| Overall Height | 0.096 in |
| Min. Inside Dia. | 0.406 in |
| Max. Outside Dia. | 1.24 in |
| Load @ Deflection (Lbs.) | 692 to 936 |
