Disc Spring: Metric, Metric Disc Spring, High Carbon Steel, 0.9 mm Thick, 333N, 10 PK
Item: 54PA65,
MFR: BM895095P,
Brand: SPEC
| System of Measurement | Metric |
| Type | Metric Disc Spring |
| Material | High Carbon Steel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Overall Height | 2.5 mm |
| Min. Inside Dia. | 65.5 mm |
| Max. Outside Dia. | 94.5 mm |
| Load @ Deflection (Lbs.) | 333N |
