Disc Spring: Wave, 1.125 For Rod Size, High Carbon Steel, 0.017 in Thick, 25 PK
Item: 1UAD4, MFR: 1UAD4, Brand: GRAINGER APPROVED
| Type | Wave |
| For Rod Size | 1.125 |
| Material | High Carbon Steel |
| For Hole Size | 1.625 |
| Thickness | 0.017 in |
| Overall Height | 0.105 in |
| Min. Inside Dia. | 1.201 in |
| Max. Outside Dia. | 1.543 in |
| Load @ Deflection (Lbs.) | 17-25 |
