Disc Springs: Inch, 3 Wave Spring Washer, Stainless Steel, 0.008 in Thick, 3-5, 25 PK
Item: 54KG59,
MFR: W0618008S,
Brand: RAYMOND
| System of Measurement | Inch |
| Type | 3 Wave Spring Washer |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 0.008 in |
| Overall Height | 0.04 in |
| Min. Inside Dia. | 0.44 in |
| Max. Outside Dia. | 0.618 in |
| Load @ Deflection (Lbs.) | 3-5 |
