Drawer Slide: Conventional, Side, Ball Bearing, Zinc Plated, 3/4 Extension, Lever, 2 PK
Item: 4KRN9,
MFR: C 2109-12D,
Brand: ACCURIDE
| Closure Type | Conventional |
| Mounting Type | Side |
| Glide Mechanism | Ball Bearing |
| Finish | Zinc Plated |
| Extension Type | 3/4 Extension |
| Disconnect Method | Lever |
| Closed Length | 11.81 in |
| Travel Length | 8-5/64 in |
| Side Mount Load Cap. per Pair | 75 lb |
