Drawer Slide: Conventional, Side, Friction, Zinc Plated, Full, Non Disconnect, 1 PR
Item: 5KDT6,
MFR: ESR-10-24,
Brand: LAMP
| Closure Type | Conventional |
| Mounting Type | Side |
| Glide Mechanism | Friction |
| Finish | Zinc Plated |
| Extension Type | Full |
| Disconnect Method | Non Disconnect |
| Closed Length | 24 in |
| Travel Length | 24-9/16 in |
| Side Mount Load Cap. per Pair | 475 lb |
