Drawer Slide: Conventional, Side, Friction, Zinc Plated, Full, Quick, 24 in Closed Lg, 1 PR
Item: 5KDX7,
MFR: ESR-3-24,
Brand: LAMP
| Closure Type | Conventional |
| Mounting Type | Side |
| Glide Mechanism | Friction |
| Finish | Zinc Plated |
| Extension Type | Full |
| Disconnect Method | Quick |
| Closed Length | 24 in |
| Travel Length | 25-23/32 in |
| Side Mount Load Cap. per Pair | 105 lb |
