Fuse: 200 A, 250V AC, 7-1/8 in L x 1-9/16 in dia Fuse Size, Blade Body, FRN-R
Item: 4A456,
MFR: FRN-R-200,
Brand: BUSSMANN
| Amps | 200 A |
| Series | FRN-R |
| AC Voltage Rating | 250V AC |
| Speed | Time Delay |
| DC Voltage Rating | 125V DC |
| Visual Indication | Nonindicating |
| Body Style | Blade |
| Interrupt Rating | 200kA at 250V AC, 20kA at 125V DC |
