Fuse: 3 A, 125V AC, 200A at 125V AC, 5/8 in L x 1/4 in dia Fuse Size, 5 PK
Item: 6AYC3,
MFR: AGA-3,
Brand: BUSSMANN
| Amps | 3 A |
| Speed | Fast Acting |
| AC Voltage Rating | 125V AC |
| Diameter | 1/4 in |
| DC Voltage Rating | Not Rated |
| Length | 5/8 in |
| Interrupt Rating | 200A at 125V AC |
| Visual Indication | Glass Fuse |
| Body Style | Cylindrical |
| Series | AGA |
| Equivalent Series | 301/AMP, AGA |
