Fuse: 35 A, 250V AC, 3 in L x 13/16 in dia Fuse Size, Cylindrical Body, Time Delay
Item: 2AAJ9, MFR: LPN-RK-35SPI, Brand: BUSSMANN
| Amps | 35 A |
| Series | LPN-RK-SPI |
| AC Voltage Rating | 250V AC |
| Speed | Time Delay |
| DC Voltage Rating | 125V DC |
| Visual Indication | Indicating |
| Body Style | Cylindrical |
| Interrupt Rating | 300kA at 250V AC, 100kA at 125V DC |
| Equivalent Series | A2D-R, LLNRK-ID, LPN-RK-SPI |
