Gas Valve: Standing Pilot, 240,000 BtuH BtuH Capacity, 24 V Coil Volts, NG/LP
Item: 4E123,
MFR: 700-400,
Brand: ROBERTSHAW
| Ignition Type | Standing Pilot |
| BtuH Capacity | 240,000 BtuH |
| Coil Volts | 24 V |
| Gas Type | NG/LP |
| Inlet Size | 1/2 in |
| Valve Type | Fast Opening |
| Outlet Size | 3/4 in |
| Reducer Bushing Kit | 3/4 x 1/2 in |
