Hazardous Material Shipping Kit: 6x6x8-1/2 in, 275#, UN Rated, 12 PK
Item: 22EP50,
MFR: HMS-69302,
Brand: BERLIN
| Holds Container Style | Bag |
| Inside Length | 6 in |
| Inside LxWxH | 6x6x8-1/2 in |
| Inside Width | 6 in |
| Inside Height | 8-1/2 in |
| Board Test | 275# |
| Standards | UN Rated |
| Wall Type | Single Wall |
